Kdo jsem a jaká byla má cesta

  Tím, kým jsem dnes je výsledek minulosti.

 

Věřím, že jsou to právě zkušenosti, které mě formují. A zejména ty méně příjemné. Ale je to nezbytná cesta vpřed.

 

Dnes, když se dívám zpětně, neměnila bych ani vteřinu.

 

Po  ukončení střední školy jsem  si sbalila kufr a začala cestovat. Tehdy mé kroky vedli do Irska. Začala  jsem se učit fungovat sama za sebe.

 

Cestování je forma konfrontace sama se sebou, díky které rostla moje sebe-jistota. Nakonec jsem to byla já sama, na koho jsem se musela spolehnout a najit pocit bezpečí a jistoty.

 

 

Po čase jsem se vrátila domu kvůli studiu filozofie na vysoké škole.Po zkouškách jsem se  opět vydávala  na cesty po Evropě.

Později se u mne projevily zdravotní problémy s trávením, respektive netrávením. Následoval maraton návštěv a vyšetření u lékařů. Na nic se nepřišlo a já jsem začala hledat pomoc v alternativní medicíně a terapiích. Vyzkoušela jsem toho hodně. Některé techniky zafungovali některé ne, ale i tak jsem byla obohacená o zkušenost.

 

O regresní terapii jsem se dočetla v knize Karmická sinusoida  od Ester Davidové, která se později stala mou učitelkou. Po studiu regresních terapií a dalších psychoterapií, jsem se začala těmto technikám věnovat profesionálně.

Práce s myslí, vědomím i podvědomím byla pro mě vždy fascinující, avšak chyběla mi práce s fyzickým tělem, které bývá v psychoterapeutické praxi opomíjené.

 

Proto jsem odjela studovat jógu do její kolébky, do Indie. Byla to moje první cesta mimo Evropu a rovnou do tak rozdílné kultury. Slyšela jsem, že Indii  je možné si zamilovat nebo ji nenávidět.

 

Na Indii se moc nedá dopředu připravit, každému nabídne zrcadlo. Mě pohltila.

 

Já jsem se do Indie zamilovala.  Ale nebyla to láska na první pohled, trvalo mi to přesně týden. Rozhodně to nebyla procházka růžovým sadem.

Všechno, co jsem si myslela, že mám vyřešeno, přišlo na přetřes a nezůstala na mě nit suchá. Z měsíce pobytu se stali 4 roky, kdy jsem střídavě žila v Indii a v Čechách.

Během pobytu v Indii  jsem prošla studiem nejrůznějších stylů jógy. Nejvíce mě však uchvátila emoční jóga, ve které ve své praxi pracuji s traumaty a emocemi na fyzické úrovni. Znalosti jsem si doplnila i kurzy meditací a holistických terapií. A vzdělávám se pořád na svých cestách, které vedou do nejrůznějších koutů světa.

Ať už se jedná o mé zkušenosti nebo získané dovednosti vše dohromady mi dává možnost být terapeutem, který pracuje komplexně s celým člověkem, jeho psychickým, fyzickým a psychosomatickým stavem, emocemi, prostředím, životním stylem a stravou.

 

Věřím, že všechno se vším souvisí a je důležité věnovat všemu pozornost.

Moje záliby jsou cestování, sport, četba, psaní, vaření a ochutnávání nových jídel a šálek dobré kávy. Miluji život v celé jeho rozmanitosti a kráse a prožívání všedních i nevšedních dnů.

Scházíme se pro to, abychom se jeden od druhého něco naučili...

Rozcházíme se pro to, abychom to dál sdíleli...

© 2020 Lenka Perextová