Staňte se nejlepší verzí sebe sama

Kdy jste naposledy cítili opravdu šťastni a uvolnění? Kdy jste se bezdůvodně radovali?

Život není přípravka, ale rovnou generálka. Nikdo z nás nedostal manuál na život.

 

Žijeme tak, jak nejlépe umíme.

 

V dnešním moderním a hektickém životě jsou velmi důležité naše priority. Každý má jiné.Nejsme tu proto, abychom přežívali, ale prožívali každou vteřinu naplno. Radovali se, smáli se, milovali a nelitovali ani jedné minuty.

To, co nás brzdí a drží zpátky, jsou naše způsoby myšlení, prožívání a vnímání. Místo užívaní si přítomnosti a toho co máme, jsme uvězněni v myšlenkách, omíláme minulost nebo žijeme v obavách z budoucnosti. Uniká nám to jediné hodnotné a to právě ona přítomnost.

Jak být znovu šťastni a zdraví právě teď?

Pokud se chceme „vyléčit“ a něco změnit musíme být ochotní vzdát se toho, co nám způsobuje trápení a dostalo nás to tam, kde jsme nyní.

Kde jinde začít než u sebe a to generálním úklidem uvnitř. S rekonstrukcí domu taky začínáme uvnitř a pak se vrháme na omítku a dekoraci zahrady. A stejně je to i s člověkem, který chce něco změnit.

Je potřeba se zbavit toho, co již neslouží a nepřináší užitek. Ať už se jedná o vzorce myšlení, programy chování, představy o sobě nebo o světě anebo nefunkční vztahy.

Cesta ke změně není procházka růžovým sadem.

 

A netrvá hodinu. Žijeme v zrychlené době, kdy chceme všechno hned s co nejmenším úsilím. Hledáme řešení, kdy by někdo jen luskl prsty a naše problémy by byly rázem pryč. Někdo, kdo by sejmul naše břemena, přebral za nás zodpovědnost a ulevil nám. Nikoho takového nenacházíme kolem sebe. Ten někdo na nás kouká každý den v zrcadle.  Prvotní popud musí jít zevnitř. Od nás samotným pro nás samotné.

A pak to chce jen kuráž, vytrvalost a trpělivost. Aspekty, které jsme odložili stranou, ale díky nim je na konci cesty změna, pocit štěstí, naplněním a radost ze života. A to za risk stojí.

 

Ztratit nemáme co. Můžeme jen získat.

 

A co je pár týdnů vytrvalé práce s porovnáním se zbytkem spokojeného života? Tak na co ještě čekáte?

Nabízím poradenství, koučování, terapie z pohodlí Vašeho domova. Jsem holistická a regresní terapeutka, lektorka jógy a meditací s komplexím zaměřením na celistvost každého, kdy mým cílem je zdravá duše ve zdravém těle.

Staňte se nejlepší verzí sebe sama.

 

© 2020 Lenka Perextová